Hazai hírek

Érettségizők figyelem, ezek a témák lesznek a jövő heti írásbelin

Az oktatási minisztérium a héten bejelentette, hogy a 2020-ban elmaradt írásbeli érettségi feladatait kapják a mostani érettségizők, végzősök. Legalább nem kellett kétszer dolgozniuk…, csakhogy!

Arról alighanem megfeledkeztek, hogy 2020 májusában valamelyik minisztériumi osztály érdekességképpen közzétette, mik lettek volna az írásbeli témák. Honlapunk pedig ezt annak idején szépen le is közölte.

Szóval ha a minisztérium tartja a szavát és tényleg a 2020-as témakörök lesznek, akkor azok az alábbi cikkünkben megtalálhatók.

Érettségizők figyelem
(Pixabay)

Másrészt arra mérget lehet venni, hogy a korona-vírusjárvány biztosan ott lesz a témák között – 2020-ban a 4 témából 3 tulajdonképpen ezzel kapcsolatos lett volna. Nem beszélve arról, hogy bármilyen közéleti témát adnak is fel most, sajnos simán beleszőhető a járvány.

A negyedik téma meg a projektírás lett volna 2020-ban.

Szóval írásbeli-projekt indul, előttetek az egész hétvége.

A 2020. május 10-én közzétett cikkünk itt olvasható: Ezek a témák lettek volna az írásbeli érettségin