Hazai hírek

Gyerekenként 100 euró támogatást kap mindenki

Gyerekenként 100 euró
(Pixabay)

A drágulás ellensúlyozására elfogadott kormányintézkedések keretében gyerekenként 100 eurót kap mindenki. Ebbe beletartoznak azok a 18 évnél idősebb fiatalok is, akik még tanulmányaikat végzik. A kormány ma jelentette be az intézkedést.
Az egyszeri 100 eurós támogatást összesen 1,1 millió gyerek kapja meg, körülbelül 660 ezer szülő.

A hivatásos és nem hivatásos nevelőszülőkre szintén vonatkozik az intézkedés: ők is 100 eurót kapnak gyerekenként. „Ők körülbelül 7500-an vannak” – tájékoztatott a tárcavezető. 7,5 millió eurót szánunk ennek a társadalmi csoportnak a megsegítésére. Krajniak tájékoztatása szerint az összes veszélyeztetett csoportnak nyújtott egyszeri támogatás összesen 108 millió eurót tesz ki.

ENNYIVEL EMELKEDIK A CSALÁDI PÓTLÉK ÉS A GYEREK UTÁN JÁRÓ ADÓBÓNUSZ

Frissítés:

„Egyszeri és rendszerszintű intézkedéseket is bevezetünk, hogy segítsünk a lakosoknak leküzdeni az inflációt. Ezek közé tartozik az egyszeri családi pótlék bevezetése az infláció által leginkább veszélyeztetett csoportok számára. Az adóbónuszt is növeljük” – hangzott el a sajtótájékoztatón.