Hazai hírek

Ma kezdődött a 9. osztályosok tesztelése

(minedu)

Több mint 42 ezer tanuló ír ma és holnap központi felmérőt, a tesztelés 9-et. Nemcsak az alapiskolák végzősei, hanem a nyolcosztályos gimnáziumok és sportiskolák negyedikes diákjai is.
A felmérő pótterminusa április 21-22-e.
Ma magyar nyelvből és irodalomból, valamint matematikából írnak tesztet, holnap szlovák nyelvből és irodalomból.

A minisztérium azt közölte, hogy a 2021-ben elmaradt Tesztelés 9 feladatait oldják meg a diákok. A tesztlapokat a távoktatás első időszaka után készítették, ezért a tárca szerint teljes mértékben figyelembe veszik a távoktatás hatásait. A közlemény szerint a tesztlapokat újra átnézték a szakértők és gyakorló pedagógusokat is bevontak az ellenőrzésükbe.

A matematikateszt 30 feladatot tartalmaz, 90 perc van a megoldásra, a magyar nyelv és irodalom teszt 30 feladatot tartalmaz, 70 perc alatt kell megoldani őket. A magyar iskolák tanulói számára készült szlovák nyelv és irodalom tesztek is 30 feladatot tartalmaznak, szintén 70 percet kapnak a megoldásra a diákok, a hallott szöveg értését is felmérik.

Tavaly elmaradt az országos Tesztelés 9, csak pár száz diákkal íratta meg a központ próbaképpen.