Olvasás Tanuljunk

Távtanítás – 8. o – A mágneses tér hatása az áramvezetőre

A mágneses tér hatása az áramvezetőreA mágneses tér hatása az áramvezetőre
A vajdasági Magyar Nemzeti Tanács és a Pannon RTV közreműködésével 2020-ban az általános és a középiskolák minden osztálya számára egy teljes évnyi tananyag kerül rögzítésre. A tanórák a YouTube-on érhetőek el a diákok szülők számára, akik szükség esetén az így létrehozott tudástár felhasználásával sajátíthatják el a tananyagot.

A térnek azt a részét, ahol mágneses kölcsönhatás kimutatható, mágneses térnek, vagy mágneses mezőnek nevezzük.
Mágneses kölcsönhatás tapasztalható az áramjárta vezető környezetében, csak úgy, mint a mágneses anyagok körül. A mágneses tér szemléltetésére indukcióvonalakat használunk. A tér erősségét az indukcióvonalak sűrűsége, míg az irányát az azokra rajzolt nyíl fejezi ki. Az indukcióvonalak mindig zártak, nincs kezdetük és végük. Az állandó mágnes mágneses terének azt a részét ahol a
kölcsönhatás a legerősebb – az indukcióvonalak a legsűrűbbek – mágneses pólusoknak nevezzük.
A mágneses pólusok (Észak-Dél), az elektromos töltéssel ellentétben (+; -), mindig csak együtt léteznek

Az egynemű mágneses pólusok taszítják, a különneműek vonzzák egymást.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab