Hazai hírek

Íme, az írásbeli érettségi eredménye: 55% magyar nyelvből

magyar írásbeli érettségi 2022 eredménye
(MTI-felvétel)

Átlagban 55,3 százalékos sikerrel oldották meg az érettségizők az írásbeli feladatokat magyar nyelvből és irodalomból. 51 iskolában 1563 végzős diák vett részt a magyar írásbeli érettségin.

A gimnazisták és a szakközépiskolások eredménye között 20 százalékpont az eltérés (sportiskolában csak 13 diák érettségizett).

MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM

magyar írásbeli érettségi eredménye

Hárommal kevesebb, 1560 magyar végzős írta meg az írásbelit szlovák nyelv és irodalomból. Itt az eredmény egy hajszállal rosszabb lett: 54,5 százalékos sikerrel oldották meg a feladatokat.
A lányok jobban teljesítettek, 57,1%-os eredményt értek el, szemben a fiúk 51,5%-os sikeres feladatmegoldásával. Az eltérés az egyes iskolatípusok között kisebb, mint a magyar írásbelinél.

SZLOVÁK NYELV ÉS IRODALOM

szlovák érettségi

A 2022-es írásbeli érettségi részletes országos eredményei, a magyar iskolák megyénként elért eredményeivel, a magániskolák és egyházi iskolák eredményeivel (Forrás: NUCEM)    (2021/2022 | NUCEM)

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2022/05/Prezentacia_MATURITA_2022_vysledky.pdf” title=”írásbeli érettségi 2022″]