Hazai hírek Versenyek

Királyhelmeci gimnazisták utaznak a robotprogramozói világbajnokságra!

A Királyhelmeci gimnazisták kijutottak a robotprogramozói világbajnokságra!✈️

Van az a 🍎 gyümölcs, amelyik a jól elvégzett munka eredményeképp beérik. És van az fa, amelyik a gondoskodó munkánkat a második éven már két 🍎🍎 beérett terméssel is gazdagítja. 2022. június 8-án ez történt Kassán a World Robot Olympiad 2022 országos szlovákiai döntőjében, ugyanis két kategóriában – Junior es Senior – a királyhelmeciek magunk mögé utasitottak mindenkit 🥇és most a kettős győzelem édes gyümölcsét ízlelgetik. Eredményükkel kijutottak a novemberben megrendezésre kerülő németországi 2022-es világbajnoki döntőbe, ahol a világ legjobb robotépítőivel és programozóival mérhetik össze tudásukat.

❤️ A Junior kategória: Makaj Márk, Tóth Áron, Dobos Emma
❤️ A Senior kategória: Tarcali Domonkos, Sohajda Ákos, Kiss Máté

Pozsonyvezekényi
Pozsonyvezekényi kisiskola diákjai negyedikesekként az ELEMENTARY kategóriában szintén az első helyen végeztek és kijutottak Dortmundba.