Hazai hírek

Hetente átlagosan 550 tanár és 2000 diák tesztje pozitív

Hetente átlagosan
(Minedu)

Hetente átlagosan 550 tanár és 2000 diák tesztje pozitív. Branislav Gröhling oktatási miniszter szerint bevált az iskolák nyitva tartására kitalált rendszer, az iskolák nyitva maradnak akkor is, ha tovább romlik a járványhelyzet.
Ezen a héten az alap- és középiskolások majdnem 96 százaléka jár iskolába.
Egészen pontosan 95,8 százalékuk. 4,2 százalékuk van távoktatásban, 3,3 százalékuk tud részt venni az online-oktatásban. A többieknek például telefonon adják fel a leckét a tanárok.

Gröhling elmondta, a tanévből eltelt négy teljes hét alapján elmondható, hogy stabilan csupán a tanulók 4 százaléka nem vehet részt a tantermi oktatásban, és ez elfogadható szám.
Viszont mint kiderült, még mindig csak az iskolák 87 százaléka küldi el az adatokat a minisztériumnak, 13 százalékuk továbbra sem.
Azonban ezek az adatok sem rontanák le nagy mértékben az országos átlagot.

A múlt héten 260 ezer antigéntesztet végeztek az iskolák (szülők), a gyerekek 0,38-ának (körülbelül 2000 tanuló) eredménye lett pozitív, valamint 550 tanáré. Ugyanakkor a pozitív esetek aránya egyelőre folyamatosan csökken, az év eleji 0,6-ról kúszott mostanra 0,4 százalék alá.