Rajz

5. osztály rajz – Festészeti technikák

Festészeti technikák

Festeni számtalan festékfajtával, festékeszközzel lehet, de a kezdők számára általában valamely vízfestékes eljárást szokták ajánlani. Az óvodában is ezek az eljárások az uralkodó festészeti módok. Ha munkánkhoz az akvarellfestéket választjuk, fontos a papír kérdése is. Az akvarellpapír az egyszerű műszaki rajzlappal szemben a festés folyamán igencsak meghálálja magát, nem pusztán a jobb javíthatóság okán, hanem azért is, mert az idők folyamán a későbbiekben kevésbé sárgul. Legnagyszerűbbek a kézzel merített, különböző vastagságú és ebből eredően eltérő súlyú (250, 300, 600 gr.), valamint különböző faktúrákkal bíró (finom, félérdes, érdes) rongypapírok…

Festészeti technikák:

Akvarell
Enkausztika
Freskó
Gouache
Kéregfestészet
Monotípia
Olajfestmény
Pasztell
Szekkó
Tempera
Tusfestés (japán)
Tűzzománc
Üvegfestés

A videók a magyarországi tanmenetet követik, sokszor nincsenek összhangban a szlovákiai tananyaggal.
Nem pótolják a tanári magyarázatot, de ha valami elsiklott, kimaradt vagy érthetetlen volt a tanórán, segíthetnek.
%d bloggers like this: