Földrajz Rajz

A világ, mint sebezhető buborék

térkép - razjverseny buborékA buborékok játéka nyomán megjelenő kontinensekként ábrázolta a Földet Nela Korčušková 14 éves szlovákiai diáklány, és a világunk sebezhetőségét szimbolizáló térképével (A világ, mint sebezhető buborék) megnyerte a Nemzetközi Térképészeti Társulás (ICA) rajzversenyét a 12-15 évesek kategóriájában.

A díjakat 1993 óta kétévente osztják ki az ICA nemzetközi konferenciáján, melyet idén a dél-afrikai Fokvárosban tartottak. A szervezet a díjázott műveket elismert nemzetközi szervezetekhez (például a UNICEF) juttatja el, amelyek megjelentethetik képeslapokon, posztereken stb.
A térképdíjat Barbara Petchenik emlékére alapították, a kanadai származású térképész az ICA alelnöke volt, pályája során főleg a gyerektérképekkel és gyerekek térképhasználatával foglalkozott.
(Barbara Petchenik Children’s World Map Competition 2023)

Nela Korčušková a trstenái Pavol Országh Hviezdoslav alapiskola diákja, rajzának angol nyelvű címe „Fragile Like Bubbles”.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [294.21 KB]

%d bloggers like this: