Egyéb kategória

Dr. Vekerdy Tamás: Hogyan neveljünk boldog gyermekeket

Hogyan neveljünk boldog gyermekeket – Dr. Vekerdy Tamás pszichológus előadása – Szada, Székely Bertalan Művelődési Ház és Könyvtár, 2016

Vekerdy Tamás (Budapest, 1935. szeptember 21. – Budapest, 2019. október 9. magyar pszichológus, író.

Szakmai cikkei, tanulmányai több folyóiratban is megjelentek, sorra adták ki a gyerekekkel, iskolákkal foglalkozó könyveit. Szépirodalmi művei közül sikert arattak a Borisz és Gleb, a Jelenetek Rákóczi életéből, a Családom történeteiből, a Zsidó könyv és a Széchenyi című munkái is. 2003-ban Vekerdy címmel interjúkötetben vallott családjáról, pályájáról, a művészettel kapcsolatos élményeiről.

Munkásságát több díjjal is elismerték: 1996-ban az oktatáskutatóknak járó Kiss Árpád-díjat vehette át, 2000-ben Budapestért Díjat, 2006-ban Pro Scholis Urbis-díjat, 2014-ben Hazám-díjat kapott. 2018-ban a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia címzetes tagjává választották. (MTI)

%d bloggers like this: