Egyéb kategória Felhívások Hazai hírek

Mentálisan sérültek karácsonya

DECEMBER 9., 19:00, CSBVMK

KÉPTÁNC – A MI FELVIDÉKÜNK • A Csallóközi Táncegyüttes bemutatója

DECEMBER 10. Közös Igazgatású Szakközépiskola étterme, Szabó Gyula 21.

Karácsonyi Ringató; programja:

15.15 Hívogató muzsikaszó, örömzene a Ringató foglalkozásvezetőkkel

15.30 Babos Bábos Társulat: Brumi maci téli álma (kesztyűbábos előadás)

16.30 Karácsonyi Ringató – interaktív gyerekkoncert a legkisebbeknek a Pósfa zenekar kíséretében

17.30 Aprók táncháza a Pósfa zenekarral, a táncházat vezeti Kukucs Eszter

A rendezvény ingyenes!

December 11., hétfő, 10:00, NFG Klub

A Barboncás társulat bemutatja a Tiszavirág című bábelőadást, Tombácz János szatymazi pásztorember két meséjéből.

Meséi gyönyörűek, ám hosszúak, hömpölygőek, mint maga a szegedi csodás szőke folyónk a Tisza.

De ahogy a folyó számtalanszor kiöntött, és meg kellett zabolázni, mederbe terelni, gátakat kellett felhúzni, hogy amit épít és táplál ne tudja elmosni, úgy a Tombácz meséket is meg kellett szelídíteni. Ha már szelídítünk, legyen az valóban szelídítés. Szóljon a Tiszáról, a boszorkányszigetről, a tiszavirágokról és egy szerelemről.

„Régen a Tisza is csak olyan folyó volt, mint sok más. Hömpölygött a medrében, táplálta a földeket és néha kiöntött. De aztán egy szép napon kivirágzott. Más folyók nem virágzanak. Csak a Tisza virágzik tiszavirágot. S hogy miért, erről szól ez a mese.”

2022. DECEMBER 12., HÉTFŐ, 9:00 és 11:00, CSBVMK

Brémai muzsikusok – meseelőadás iskolásoknak

2022. DECEMBER 15., CSÜTÖRTÖK, 9:00 és 11:30, CSBVMK

Karácsonyi ének – ifjúsági előadás diákoknak