Magyar nyelvtan Tanuljunk

A hangrendszer, a magyar helyesírás alapelvei

Az 5. évfolyam tananyagának ismétlése: A hangrendszer, a magyar helyesírás alapelvei. Az ábécé, a hangok felosztása, magán- és mássalhangzók, magán- és mássalhangzó – törvények, a kiejtés szerinti írásmód, a szóelemző írásmód,…

a hangrendszer,
Fodor Péter

Tanár: Fodor Péter
Értékelő/konzulens: Leczkési Anikó

Az EduTV magyar nyelvtan és irodalomórái a 6. osztály számára. Az EduTV  a Szlovák Köztársaság Oktatási, Tudományos, Kutatási és Sportminisztériumának projektje. A tanulók, de a tanárok és a szülők számára is oktatási eszköz, különösen akkor, ha egy tanuló különböző okok miatt nem tud részt venni az órákon. A videókat az állami oktatási programoknak megfelelően a tantárgyak céljainak és tartalmának megfelelően dolgozzák fel.

https://viki.iedu.sk/content/AnZu9msAUz/EDUTV_MAD/2_MJL_6r_opak_uciva_z_5_roc_hlaskovy_system_principy_pravopis.pdf