Felhívások Hazai hírek

Rozsnyón folytatódik a Folklór ábécé

A Gömöri Művelődési Központ (GMK), Kassa megye kulturális intézménye néptáncoktatást és táncházat szervez a Rozsnyói járás magyar kisebbségi csoportjai számára.

Idén nyolcadik alkalommal rendezik meg a Folklór ábécét, amely a gömöri régió magyar néptánctanítás sorozatának folytatása. A rendezvénybe a gömöri régió összes tánccsoportja bekapcsolódik. A program fókuszában a gömöri néptánccsoportok tánctudásának fejlesztése és bővítése lesz szakmai vezetéssel. A projekt célja, hogy az említett közösségek tánckultúrájának hiányzó elemei pótlásra kerüljenek.

„A VIII. Folklór ábécé című rendezvényt 2023. március 18-án tartjuk a rozsnyói Városházán. A néptánctanítás szakmai lektora Gálik Gábor, a Generáció Táncműhely oktatója lesz. A résztvevők Vág-Garam közi táncokat sajátíthatnak el. A táncoktatás után a Sajó Banda kíséretével Táncházban is rophatják a résztvevők” – foglalta össze Tegdes Egyházi Dóra a GMK kisebbségi kultúráért felelős menedzsere.

A rendezvény a Kisebbségi Kulturális Alap támogatásával valósul meg a VIII. Folklór ábécé projekt keretében.