Felhívások

Tegyünk egy próbát! Szöveg nélküli képkönyvek a gyakorlatban

FELHÍVÁS • A Szlovákiai Magyar Könyvtárosok Egyesülete szervezésében április 18-án valósul meg Zétényben a Községi Könyvtárban idei első képzési napja. A tavaly betegség miatt elmaradt képzésre még e hét péntekig várjuk a jelentkezését az érdeklődő könyvtárosoknak, pedagógusoknak.

Tegyünk egy próbát! Szöveg nélküli képkönyvek a gyakorlatban

Helyszín és időpont: Zétény, Községi Könyvtár, 2023. április 18., 8:30-15:00

Foglalkozásvezetők: Péterfi Rita és Goda Beatrix (Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum, Budapest)

A képzés tartalma: A workshopon egy elméleti bevezető után arra keressük a választ, hogy a történetmesélés fejlesztése és a vizuális műveltség milyen kapcsolatban áll az olvasástanulással és az olvasási nehézségek leküzdésével. Szöveg nélküli képkönyvek „közös olvasása” során fejtjük meg a képekben rejtőző történeteket. A résztvevő könyvtárosok és pedagógusok maguk is megtapasztalhatják, hogy a különböző korosztályok számára milyen szöveg nélküli könyvekkel érdemes foglalkozást tervezni.

Célcsoport: könyvtárosok, pedagógusok, max. 20 fő

Jelentkezési határidő: 2023. április 14.

REGISZTRÁCIÓ ezen a linken.