Közösség Versenyek

XXX. Tompa Mihály Országos Verseny – Diószeghy Amira

Diószeghy Amira
Diószeghy Amira

A verseny első kategóriájában, a versmondók között indult Diószeghy Amira a Bartók Béla Alapiskola, Nagymegyer diákja. Aranysávos helyezést ért el az első helyet szerezve meg. Felkészítő tanár: Antal Éva. 

Diószeghy Amira Kovács Barbara: A ló című versét mondta.

A Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya társszervezőivel: a Csemadok területi választmányaival, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségével, a Szlovákiai Magyar Szülők Szövetségével és a Rimaszombati Gömör-Kishonti Népművelési Központtal közösen rendezte meg a XXX. Tompa Mihály Országos Versenyt az amatőr (nem hivatásos) vers-és prózamondás, verséneklés és lírai színpadok műfajban.

Az I. kategória zsűrije:

Tóth Zsuzsanna (Budapest) Radnóti-díjas előadóművész, drámapedagóguselőadóművész, közművelődési szakértő, a József Attila emlékhely felnőtt versmondó műhely vezetője.
Ifj. Havasi Péter (Kassa), színművész, jelenleg a Déryné társulat tagja.
Rácz Róbert (Miskolc) művész, előadóművész.