Közösség Versenyek

XXX. Tompa Mihály Országos Verseny – Katona Liliana

Katona Liliana
Katona Liliana

A verseny első kategóriájában, a prózamondók között indult Katona Liliana a Móra Ferenc Alapiskola, Nyékvárkony tanulója. Aranysávos besorolással az első helyen végzett a versenyben. Felkészítő tanár: Mgr. Végh Andrea.

Katona Liliana N. Tóth Anikó: Mesketék. A cipők fordítva illeszkedéséről című írását adta elő.

A Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya társszervezőivel: a Csemadok területi választmányaival, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségével, a Szlovákiai Magyar Szülők Szövetségével és a Rimaszombati Gömör-Kishonti Népművelési Központtal közösen rendezte meg a XXX. Tompa Mihály Országos Versenyt az amatőr (nem hivatásos) vers-és prózamondás, verséneklés és lírai színpadok műfajban.

Az I. kategória zsűrije:

Tóth Zsuzsanna (Budapest) Radnóti-díjas előadóművész, drámapedagóguselőadóművész, közművelődési szakértő, a József Attila emlékhely felnőtt versmondó műhely vezetője.
Ifj. Havasi Péter (Kassa), színművész, jelenleg a Déryné társulat tagja.
Rácz Róbert (Miskolc) művész, előadóművész.