Egyéb kategória

Kárpát-medencei Magyar Feltalálók, Tudósok és Felfedezők Csapatverseny

A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum, a Stiefel Eurocart KFT. és a Tárnoki II. Rákóczi Ferenc Sportiskolai Általános Iskola ismét meghirdeti részvételi díj mentes online versenyét, amely tiszteletét rója le azon magyar kutatók emléke előtt, akik életük során maradandót alkottak az emberiség számára. Annak érdekében, hogy ez a speciális tudásanyag a benne rejlő pozitív személyiségformáló erővel közkincsé váljon, kerül meghirdetetésre a

Kárpát-medencei Magyar Feltalálók, Tudósok és Felfedezők Csapatverseny

Benevezési határidő: 2023. november 25.

A Magyar Földrajzi Múzeum, a Stiefel Eurocart Kft. és a Tárnoki II. Rákóczi Ferenc Sportiskolai Általános Iskola egy részvételi díj mentes vetélkedőt hirdet, amelynek keretében megemlékezünk azokról a magyar földrajzi felfedezőkről, akik hozzájárultak a Föld ismeretlen területeinek feltárásához, feltérképezéséhez, illetve élővilágának, színes emberi etnikumának leírásához. A verseny neve:

Kárpát-medencei Balázs Dénes Magyar Felfedezők Verseny

Benevezési határidő: 2023. november 25.

Két Föld körüli utazást is tett Balázs Dénes, a magyar geográfia egyedülálló, rendkívüli akaraterővel megáldott személyisége
Felhivas-MFTF-Karpat-medencei-versenyre20231