Hazai hírek

Új nemzeti alaptanterv: Elindították a 2024/2025-ös tanévre az iskolák regisztrációját

Az igazgatóknak 2023. november 6-tól 2023. december 19-ig van lehetőségük arra, hogy a vzdelavanie21.sk/prihlasovanie-skoly-nove-svp-24 honlapon regisztrálják iskolájukat az új nemzeti alaptanterv következő tanévtől történő bevezetésére. A regisztráció nem kötelező érvényű, de fontos, hogy az iskolaügyi minisztérium, a NIVaM és az RCPU megalapozottan felmérje a pénzügyi és személyi kapacitásokat, hogy a következő időszakban a leghatékonyabb támogatást tudják előkészíteni az iskolák számára. Az iskolák 2024. szeptember 1-jétől regisztráció nélkül is megkezdhetik az új tanterv végrehajtását, csupán a RIS-t kell értesíteniük. A regisztráció előnye azonban a tanévkezdés előtti célzott segítség és támogatás.

A regisztráció révén az iskolák korai szakértői útmutatást kapnak az alapoktatásban bekövetkező változásokkal való megismerkedés folyamatában, és nemcsak a dokumentumok szintjén, hanem közvetlenül a gyakorlatban is áttekintést kapnak arról, hogy mi és hogyan változik. A képzett NIVaM előadók és az RCPU mentorok segítségével az iskolák támogatást kapnak az iskolai tantervek kidolgozásában, valamint a változásoknak a saját pedagógiai gyakorlatukba való átültetésében. A szükséges támogatás mértéke iskolánként jelentősen eltérhet, a jelzett elvárások függvényében, amelyeket a regisztrációs űrlapon előre is ellenőrzünk.

alaptanterv

%d bloggers like this: