Hazai hírek

Ivan Pavlovot visszahívták a NIVaM éléről

Ivan Pavlov
Ivan Pavlov

Tomáš Drucker oktatási miniszter az együttműködés hiányára hivatkozva menesztette Ivan Pavlovot az Országos Közoktatási és Ifjúsági Intézet főigazgatói posztjáról.  A szervezetet az új igazgató kinevezéséig ideiglenesen a miniszter megbízott tanácsadója, Ján Hrinko vezeti.

A minisztérium szerint a NIVaM és a minisztérium gyenge együttműködése abban csúcsosodott ki, hogy az intézet saját módszertani kézikönyvet adott ki és terjesztett az oktatási szegregáció megszüntetéséről.

A Nemzeti Oktatási és Ifjúsági Intézet 5 szervezet egyesülésével jött létre, a létrehozók: a Módszertani és Pedagógiai Központ, a Szlovák Pedagógiai Könyvtár, az Állami Pedagógiai Intézet, a Iuventa – Szlovák Ifjúsági Intézet és a Tanúsított Oktatási Mérések Országos Intézete.