Hazai hírek

Hegyek és a város

Tegnap kezdődött és április 13-ig tart a Hory a mesto elnevezésű filmfesztivál a pozsonyi VIVO! üzletközpont mozitermeiben, a filmeken kívűl gazdag kísérőprogram is várja a látogatókat.

A hegyi sportokat népszerűsítő filmfesztivál minden évben bemutatja a hegyekkel kapcsolatos témájú filmeket, extrém sportokat vagy útifilmeket. A színvonalas filmek mellett olyan különleges vendégeket is várhatunk, mint a francia hegymászó, Catherine Destivelle és az amerikai hard-rock síelő, Hadley Hammer.

A fesztivál kísérőprogramjának része egy fotókiállítás, egy speciális vetítés általános és középiskolásoknak, valamint egy fesztivál tanösvény, ahol a tanulók próbára tehetik tudásukat, egyéni képességeiket, vagy szórakozhatnak fizikai tevékenységekkel, kötélattrakciókkal, ill. különféle érdekes tevékenységeken vehetnek részt a bevásárlóközpont tereiben.