Közösség

Előadás az internetes zaklatásról és a kábítószerekről

A kábítószerek veszélyeiről és az internetes zaklatásról szervezett előadássorozatot diákoknak a dunaszerdahelyi Csallóközi Népművelési Központ a rendőrséggel együttműködve. Jana Svetlovská, a népművelési központ igazgatója elmondta, az előadást Sabina Baloghová, a dunaszerdahelyi Járási Rendőrkapitányság prevenciós szakértője, és Erika Sínová, a népművelési központ módszertani szakembere tartotta.
„Az előadók aktuális problémákkal foglalkoztak. A kábítószer-függőség és a bűnmegelőzés mellett egyre fontosabb az internetes zaklatás megelőzése is” – mondta Svetlovská. Az előadók arról is szót ejtettek, milyen jogi, illetve büntetőjogi következményei vannak az ilyen bűncselekményeknek. Szó volt az új szintetikus drogok és az alkohol veszélyeiről is. Külön figyelmet szenteltek az internetes zaklatás témakörének, illetve a közösségi hálóknak, annak, hogyan lehet az esetleges támadásokat kivédeni, mit lehet és mit nem ajánlott a nyilvánosság elé tárni. Minden előadás után beszélgetés következett.
A Dunaszerdahelyi járásban Ekecsen, Diósförgepatonyban, Somorján és Nagymegyeren tartottak ilyen előadást.

-K-

%d bloggers like this: