Kitekintő

Betiltották a Harry Potter-regényeket egy katolikus iskolában

Egy Tennessee állambeli amerikai katolikus iskola eltávolította a könyvtárából a Harry Potter regényeket, mert az intézmény vezetői attól tartanak, hogy a könyvek olvasásakor a diákok megidézik a gonoszt.

A nashville-i katolikus iskola, a St. Edward School lelkésze, Dan Reehil a szülőknek küldött e-mailben magyarázta meg, hogy miért tartotta szükségesnek az intézmény, hogy megváljon J.K. Rowling népszerű könyveitől.
Mint fogalmazott: az átkok és bűbájok, amelyek a könyvekben szerepelnek, valódi átkok és bűbájok, és ezeket olvasva az ember a gonosz szellemének megidézését kockáztatja.
Az e-mail szerint Reehil ördögűzőkkel is konzultált, mielőtt az alapiskola könyvtárából száműzte a Harry Potter-könyveket.
Az egyházmegyét felügyelő Rebecca Hammel azt nyilatkozta a Tennessean című lapnak, hogy a katolikus egyháznak nincs hivatalos álláspontja a Harry Potter-történetekkel kapcsolatban, így a pap és az iskola úgy dönthet, ahogy akar, nem akadályozhatják meg a könyvek eltávolítását.
(hvg.hu)

The post Betiltották a Harry Potter-regényeket egy katolikus iskolában appeared first on Magyar iskola.