Egyéb kategória Hazai hírek

Felújították a komáromi iskolakonyhákat

Az „ingyenebéd” bevezetése miatt közel egymillió euróból megújult öt komáromi iskolakonyha és egy új konyhát is felszereltek a Rozmaring utcai iskolában, így szeptember végére minden alapiskolának saját konyhája lesz. A városban naponta 3500 ebédet készítenek az iskolásoknak és az óvodásoknak, de több száz nyugdíjasnak is az iskolakonyhán főznek.

A képviselő-testület több részben összesen 960 ezer eurót fogadott el a konyhák felújítására és a konyhagépek nagy részének cseréjére  – tájékoztatta a sajtót az önkormányzat.
„Az új konyhai eszközökkel hatékonyabb lesz a munka, az egyes konyhák napi adagját szándékosan nem terveztük túl nagyra, hogy az ne menjen a minőség rovására. Januártól a konyhák visszakerülnek a hivataltól az iskolák irányításába” – mondta el Keszegh Béla polgármester.
km

The post Felújították a komáromi iskolakonyhákat appeared first on Magyar iskola.