Oktatás

Az oktatási miniszter szerint szeptemberben lesz behozva a lemaradás

Branislav Gröhling oktatási miniszter szerint a járvány miatti lemaradás a 2020/2021-es új tanév elején behozható, a szeptember ugyanis az előző iskolaév tananyagának átismétlésével telik.

„Az Állami Pedagógiai Intézet kidolgozza, hogyan kell majd átismételni a tananyagot és behozni a lemaradást. Én bízom a pedagógusokban és az oktatásügyi rendszerben, bízom benne, hogy megbirkóznak ezzel a feladattal” – jelentette ki az oktatási miniszter.

Ki kell dolgozni a klasszikus és a digitális oktatás kombinációját – jelentette ki a miniszter a TASR állami ügynökségnek adott interjúban, hozzátéve, a diákoknak leginkább az hiányzik, hogy nem találkozhatnak.

ELDŐLT, HOGY NEM LESZ TANÍTÁS A NYÁRI SZÜNETBEN

„A tíz hónapból hétben rendesen folyt az oktatás, a távoktatás három hónapos. Régóta beszéltünk a digitalizált oktatásügyről, most ki kell dolgozni a kettő kombinációját, mert az is kiderült, hogy mennyire hiányzik a fizikai kontaktus” – tette hozzá. (l)

Jövő hétfőn bejelentik – ÚJRANYITÁS: A SZÜLŐ DÖNTI EL, HOGY MEGY-E ISKOLÁBA A GYEREK