Vélemény

Finn tanárok látogattak a somorjai művészeti alapiskolába

Huszonhárom finn tanár látogatott a Németh-Šamorínsky István Művészeti Alapiskolába, hogy az itt folyó művészeti oktatással ismerkedjenek.

Szűcs Irén, az intézmény vezetője elmondta: a művészeti alapiskola 2013 és 2015 között részt vett a Comenius projektben, akkor ismerkedtek meg a finnekkel. „Összebarátkoztunk Ulla Jattival, aki jelezte, hogy néhány kollégájával szívesen megismerkedne a mi művészeti oktatási rendszerünkkel. Finnországban ez ugyanis teljesen másképp működik, ott kizárólag magán művészeti iskolák vannak. Egy sikeres pályázatnak köszönhetően utazhattak Szlovákiába. Pozsony után egyenest hozzánk látogattak, ahol növendékeink és tanáraink egyórás koncerttel és táncbemutatóval fogadták őket, majd egy tanítási órán, valamint szakmai tapasztalatcserén vettek részt.”
A finn tanároknak tetszettek a somorjai művészeti alapiskolában folyó munka, és élvezték az előadást. (k)

Forrás: Somorja és Vidéke

The post Finn tanárok látogattak a somorjai művészeti alapiskolába appeared first on Magyar iskola.