Hazai hírek Közösség

Ruszó Tibi a Rákóczi Szövetség beíratási kampányfilmjében

Az X-Faktor tehetségkutató versenyt tavaly megnyerő, a gömöri Balogfaluban élő Ruszó Tibi szerepel a Rákóczi Szövetség új beíratási kampányfilmjében.

A szövetség elindította új iskolaválasztási kampányát, melynek célja, hogy minél több magyar gyereket írassanak magyar iskolába. A magyar iskolaválasztás biztosítja a magyar közösségek megmaradását, a magyar nyelv és kultúra továbbadásával, valamint többlettudást és nagyobb kapcsolatrendszert biztosít a gyermeknek a két nyelv, két kultúra oktatásán keresztül.

A magyar iskolás kiselsősök szülei ősszel 10 ezer forintos beíratási támogatást kapnak a szövetségtől, a Bethlen Gábor Alap pedig évente körülbelül 70 euróval támogatja a magyar iskolába járó diákokat.
(km)