Hazai hírek

A koronavírus miatt elmaradnak a Határtanul utazási programok

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége értesítette a Határtalanul utazási programjában részt vevő iskolákat, hogy a koronavírus-fertőzés veszélye miatt bizonytalan időre felfüggeszti a kirándulások szervezését.
A meghirdetett információs napokra is később kerül sor, a fejleményekről körlevélben értesítik az iskolákat.

Határtanul

A szlovákiai hatóságok az új típusú koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében 2020. március 6-án rendeletben tiltották meg az oktatási intézményeknek, hogy külföldi utazásokat, tanulmányutakat szervezzenek, azokon részt vegyenek.

Ennek értelmében a Határtalanul program 2020 április-május-június hónapra tervezett kirándulásainak szervezését kénytelenek vagyunk leállítani és a program megvalósítását felfüggeszteni, illetve későbbi (2020 őszi és 2021 tavaszi) időpontokra halasztani.

A kirándulások egyéb feltételei a nyertes pályázók számára nem változnak (útvonal, utazó diákok és pedagógusok létszáma).

Ennek értelmében további utasításig nincs szükség a diákok előzetes névsorának elküldésére.

Megértésüket köszönjük.

(k)

%d bloggers like this: