Oktatás

Korszerűbb tornaterem a somorjai Corvin Mátyás Alapiskolában

Felújították a Corvin Mátyás Alapiskola tornatermét és a tornateremhez tartozó zuhanyzókat. Az iskola vezetése fontosnak tartja, hogy egészséges életmódra nevelje a gyerekeket, hogy megszerettesse velük a mozgást, a sportolást, ehhez pedig elengedhetetlen a korszerű tornaterem. Az iskola pályázatot nyújtott be Mozgással az egészségért címmel, a pályázat pedig sikeres volt, ami lehetővé tette a tornaterem és a mellette lévő zuhanyzók felújítását, a tornaterem padlóburkolatának kicserélését. Január végével a gyerekek birtokukba vehették a felújított helyiségeket. Az iskola vezetése bízik benne, hogy a helyiségek modernizálása hozzájárul ahhoz, hogy a rendszeres mozgás örömforrás legyen a gyerekek számára, ami a legjobb út az egészség megőrzéséhet. A projekt a Szlovák Gázművek Alapítványának anyagi támogatásával valósult meg. (k)