Konferencia Oktatás

Az Oktatás-Informatika-Pedagógia 2019 konferencia anyagai

unnamedA Magyar Tudományos Akadémia elérhetővé tette a 2019-es Oktatás-Informatika-Pedagógia Konferencia absztrakt kötetét. A konferenciát tavaly februárban tartották a DE BTK Nevelés- és Művelődéstudományi Intézet, valamint a MTA DAB Neveléstudományi Munkabizottság szervezésében, Debrecenben.

A konferencia kiemelt témakörei az alábbiak voltak:

 • Digitális Oktatási Stratégia
 • digitális tananyagszerkesztés, interaktív digitális tananyag, okostankönyvek
 • digitális esélyegyenlőség
 • IKT alapú innováció a tanulásszervezésben
 • virtuális tanulási környezetek, kiterjesztett valóság
 • webstatisztikai elemzések, adatbányászat
 • nyílt oktatás, MOOC
 • oktatástervezés (instructional design)

Az anyag INNEN letölthető.

A konferencia az e-learning területen végzett empirikus kutatások új eredményeinek, köznevelésben, felsőoktatásban, piaci környezetben alkalmazott vizsgálatoknak, fejlesztő programoknak, pedagógiai kísérleteknek, innovatív oktatási módszerek eredményeinek, illetve az ezekhez kapcsolódó jó gyakorlatok elemző beszámolóinak és esettanulmány-jellegű elemzéseiknek szentelt kiemelt figyelmet.

_______________________

Paper Thumbnail

Elérhető Czékmán Balázs

Mobiltechnológia a tanórán: oktatási tartalmak, oktatást segítő digitális megoldások

című munkája is (a linken).

A mobil eszközök oktatási használata során számos – más IKT eszközön – eddig is alkalmazott oktatási tartalom használható (például online megoldások), azonban operációs rendszerükből és hardveres adottságaik révén különféle alkalmazások (applikációk) futtatására is alkalmasak.

 

 

 

 

 

A 2020 februárjában tartott konferencia kiemelt témái az alábbiak voltak (ezek közzétételére még várni kell):
 • Digitális Oktatási Stratégia
 • digitális tananyagszerkesztés, interaktív digitális tananyag, okostankönyvek
 • digitális esélyegyenlőség
 • IKT alapú innováció a tanulásszervezésben
 • digitális kompetenciák az oktatási rendszerekben
 • virtuális tanulási környezetek, kiterjesztett valóság
 • webstatisztikai elemzések, adatbányászat
 • nyílt oktatás, MOOC
 • Big Data, crowdsourcing
 • oktatástervezés (instructional design)