Szabadidő Versenyek

XXX. TMOV – A ZÜM ZÜM

Verséneklok ZÜM ZÜM, Somorja
Verséneklők ZÜM ZÜM, Somorja

A ZÜM ZÜM egy somorjai gimnazistáinkból verbuválódott együttes a verséneklők kategóriájában a lehető legjobb, aranysávos minősítést szerzett.

A Kováč Barbara, Lelkes Anna, Werškov Zsófia, Nagy Levente Miklós és Szolgay Bence összetételű zenekar egyik célja kezdettől a Tompa Mihály Versenyen való részvétel volt. A tavalyi esztendőben ez nem sikerült, de a Züm Züm nem volt híján a fellépéséknek. A főként iskolai és városi rendezvényeken szereplő együttes idén már kellő rutinnal állhatott fel a rimaszombati színpadra.

 A zenekar a verseny után egy régóta érlelődő névváltoztatásról döntött, új neve: HÉT UTÁN.

A XXX. Tompa Mihály Országos Versenyt a Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya társszervezőivel: a Csemadok területi választmányaival, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségével, a Szlovákiai Magyar Szülők Szövetségével és a Rimaszombati Gömör-Kishonti Népművelési Központtal közösen rendezte az amatőr (nem hivatásos) vers-és prózamondás, verséneklés műfajban.

A verséneklők között idén 8 együttes, formáció versengett az ország szinte minden régiójából. A szakmai zsűri összetételben dolgozott:

Zsapka Attila (Kor-Zár együttes) – elnök
Farkas Melinda (GORLO VOLKA együttes)
Zaťko Ervin (az ATEMPO.sk főszerkesztője)

%d bloggers like this: