Egyéb kategória

Otthon kellett maradnia a gyerekkel? Becsületbeli nyilatkozat kell az ápolási díj megítéléséhez

Becsületbeli nyilatkozatot kell tenniük azoknak a szülőknek, akik a koronavírus-járvány miatt otthon voltak a gyerekükkel, esetleg más családtagjukkal és áprilisra is ápolási díjat (OČR) igényelnek – figyelmeztet a Szociális Biztosító.

A  Szociális Biztosító honlapján elérhető nyomtatványban meg kell jelölni azokat a napokat, amikor a szülők a járvány miatt otthon voltak a gyerekükkel. „Csak ez után lehet a kérvényt iktatni és elbírálni. A becsületbeli nyilatkozatot a hónap végén kell beküldeni, az ápolási díj enélkül nem fizethető ki” – hangsúlyozza Peter Višváder, Szociális Biztosító szóvivője.

A juttatást csak egyszer kell kérvényezni, de a becsületbeli nyilatkozatot minden hónapban be kell küldeni, megjelölve, hogy hány napra kérvényezi az ápolási díjat. (l)

%d bloggers like this: