Gyermeknevelés

Pizzától az okostelefonig: Mit kap a gyerek a jó bizonyítványért?

(Fotó: minedu)

Pizzától az okostelefonig: Mit kap a gyerek a jó bizonyítványért? Na és mi a helyzet manapság a büntetéssel?

A szülők 70 százaléka jutalmazza gyerekét, ha általa jónak ítélt bizonyítványt visz haza, a leggyakoribb a készpénz. Ezt követi valamilyen kirándulás, édesség, pizzázás, de vannak, akik mobiltelefont kapnak.

Ez a Go4insight felméréséből derült ki, 1000 főt kérdeztek, nemcsak szülőket, hanem kamaszokat és nagyszülőket is.
A szülők 6 százaléka mondta, hogy a rossz bizonyítvány miatt valamilyen büntetésre számíthat a csemetéjük.

Legjobban az alsó tagozatos kicsik örülhetnek, 80 százalékuk kap valamilyen jutalmat, a felső tagozaton ez lecsökken 70 százalék alá, a középiskolában 50-re.

Az alsó tagozaton legtöbbször édesség, könyv, játék, cukrászda vagy pizzéria a jutalom, de a legkisebb gyerekek 8 százaléka is pénzt kap – a felső tagozaton ez már 30 százalék.
A felmérésből az is kiderült, hogy a felső tagozatosok 6 százaléka új mobil nyomkodásával kezdi a vakációt.
A középiskolások legtöbbször készpénzt, mobilt vagy az általuk kiválasztott ajándékot kapják.

A rossz bizonyítványt főleg a bulizás megtiltásával, a számítógéptől és a tévénézéstől való eltiltással látják a legjobbnak büntetni a szülők. Egy kis részük a mobilt is elkobozza egy időre, és eltiltja gyerekét a barátaival való találkozástól.

go4insight