Fizika Tanuljunk

Az energia rövid története

Kiss Attila: Az energia rövid története
(TELAPO Virtuális Csillagász Klub) 

Az energia fogalmát mindenki ismeri, talán ez az a fizikai fogalom, ami a leggyakrabban kerül elő a hétköznapokban. Energia termelés, energia fogyasztás, erőművek, energia megmaradás, hatásfok és még sorolhatnánk. Könyvekben és az interneten könnyen megtalálhatóak a képletek is, amelyekkel kiszámolhatjuk például egy test helyzeti vagy mozgási energiáját. Ezek közül néhányra talán emlékszünk még az iskolai fizika órákról is.

Ha viszont azt próbáljuk megérteni, hogy mi maga az energia, akkor rögtön problémákba ütközünk. Rengeteg különféle „definíciót” találunk, melyek között sok a pontatlan vagy éppen nehezen érthető. Az előadásban arra koncentrálunk, hogy hogyan érdemes elképzelni az energiát – elsősorban példákkal és illusztrációkkal.

%d bloggers like this: