Egyéb kategória

Kutya-macska galádság

Azt mondják, a kutyák és macskák ember kegyeiért folytatott versengése egészen a történelmünk kezdetéig vezethető vissza, hisz ezek a kedves és hűséges négylábúak már emberemlékezet óta mellettünk élik az életüket.

Igencsak megoszlik az emberek véleménye és nézőpontja afelől, hogy vajon a cicák vagy a kutyák képesek jobban alkalmazkodni a gazdájukhoz, melyik is lehet a valóban ideális ,,háziállat”.

Azt laikus szemmel is könnyen megállapíthatjuk e két állat vizsgálatakor, hogy a kutyák sokkal emberszeretőbbek, az ő kegyeiket sokkal könnyebb elnyerni, még a macska tiszteletéért meg kell harcolni, ők bizony nehezen adják magukat. Egy Bird Born névre hallgató művész és illusztrátor ezt az idők kezdete óta fennálló kutya-macska viszálykodást lovagolta meg, hogy összeszedje azokat a legszembetűnőbb különbségeket, melyek a kutyusok és cicák között fellelhetők. Mindezt természetesen jópofa grafikák útján érte el, hogy még szemléletesebb és aranyosabb legyen a műve.

A művészt ezeken az oldalakon ismerheted meg jobban: birdborn.me | Facebook | Instagram

Kutyák vs. macskák

Kutyák: Kis gazdám, végre itthon vagy!
Macskák: Te már megint itt vagy?!

Kutyák: Ez az… Ez az… Ez az, egy falat finomság!
Macskák: Pfhujj.

Kutyák: Bárcsak egyszer ott aludhatnék vele…
Macskák: Lemehetnél a földre, mert zavarsz.

Kutyák: Ne haragudj gazdám, csak meg akartalak lepni…
Macskák: Én voltam, és? Holnap folytatom ha elmész.

Kutyák: Imádlak gazdám, te vagy a mindenem!
Macskák: Ne fáradozz, zavarsz.