Hazai hírek

Mégsem lesz mindenhol iskola az utolsó héten, ebédet se főznek

Nem nyitják ki a középiskolai kollégiumokat és konyhákat Besztercebánya megyében a tanév utolsó hetében, ebédet se főznek és feltehetően a többi megye is ilyen döntést hoz.

Nem mindenkinek tetszik a kormány ötlete, hogy hét tanítási napra az összes diák menjen vissza az iskolákba.

A TANÉV UTOLSÓ HETÉRE KINYIT MINDEN ISKOLA

Besztercebánya megye szerdán fenntartóként értesítette az igazgatása alá tartozó iskolákat, hogy csak kétnapos nyitást javasol: június 29-én, hétfőn a diákok leadják a tankönyveket, június 30-án pedig átveszik a bizonyítványt.
A megye nem javasolja a kollégiumok és iskolai étkezdék kinyitását, már csak azért sem, mert az iskolába járás önkéntes lesz, ezért megsaccolni sem lehet, mennyi diák térne vissza a középiskolákba. Emellett az épületeket fertőtleníteni kellene, a megye pedig azt mondja, hivatalos útmutatót még nem kapott arról, pontosan milyen szabályokat kell betartani.

Miroslav Martiš, a megyei hivatal oktatási osztályának vezetője a TASR hírügynökségnek azt mondta, szerinte a többi megye is ilyen ajánlást fog közzétenni, de a végső döntés az igazgatóé. (l)

%d bloggers like this: