Joanne Kathleen Rowling
Kitekintő Szabadidő

Joanne Kathleen Rowling

„Mit számít, ha nyelvünkben és szokásainkban különbözünk, ha a célunk közös? Ha nyitott szívvel fordulunk egymás felé, semmi sem állhat közénk.” (Albus Dumbledore)

55 éves Harry Potter-regényfolyam szerzője, Joanne Kathleen Rowling.

Rowlingról a linken található életrajzán túl érdemes azt is megemlíteni, hogy egymillió fontot adományozott azoknak a karitatív szervezeteknek, amelyek a járvány miatt legnehezebb helyzetbe került embereken segítenek. Az összeg fele a Crisis nevű szervezeté, amely hajléktalanokat segít, a másik fele a Refuge-é, ők a kapcsolati erőszak áldozatainak nyújtanak menedéket, mint azt a BBC hírportálja megírta.

Ez az alábbi videó persze paródia, de a teljes hangoskönyv mellé elfér egy kis szórakozás is ebben a nagy melegben: