Szabadidő

A Kabóca szeptemberi számából

A nyári vakáció után szeptemberben a Kabóca 10. évfolyama indul útjára. A legkisebb olvasók az új évfolyam első lapszámában is megtalálják mindazokat az oldalakat, amelyek eddig a kedvenceik voltak, örömmel és érdeklődéssel fogadtak, s amelyek a tanítóik munkáját ugyancsak segítették az iskolában. Ugyanakkor természetesen új rovatok is vannak a lapban.

A szeptemberi szám témái még a nyárbúcsúztatás és az iskolakezdés körül forognak. Z. Németh István verseiben az őszelőnek ezt a két egyszerre fontos dolgát szedte rímekbe. A kezdő olvasóknak szól Maci és Zsiráf gyümölcsöskertben játszódó története, amelynek olvasását a nagy betűs szövegbe ágyazott apró képek teszik könnyebbé és egyszersmind érdekesebbé. A nagyobbak alkalmanként akár már a tudományok varázskonyháiba is bepillanthatnak a Meglepő tények sorozatban, amelyben első alkalommal többek közt az almamag mérgező hatásáról és az egyiptomi fáraók sírkamráiba helyezett dinnyéről is olvashatnak. Nem hiányozhat a Kabócából a folyatásos mese. Az új sorozat egy negyedik osztályba lépő testvérpár, Emi és Peti kalandos iskolai évét meséli el, amelyet a vidéki nagymamánál kell eltölteniük, s amely a városi gyerekek részéről éppen ezért igen kelletlenül indul. Továbbra is van a lapban angol nyelvlecke és kétnyelvű, szlovák‒magyar kis mese, amelyeket játékos feladatok egészítenek ki, van ének, fejtörő, kifestő és persze kivágós kézügyességi papírjáték is a legkisebbeknek.

A szeptemberi szám tartalmából:

  • 10 éves a Kabóca
  • Nyárbúcsúztató
  • A nagy vándorok az állatvilágban
  • Németh István versei
  • Balla Margit: Emi és Peti a nagymamánál
  • Meglepő tények: A csodás termések
  • Beszélgessünk angolul: The New School Year
  • A legkisebb malac ‒ Najmenšie prasiatko
  • Kizárólag lányoknak
  • Ökoisi: Jó levegőt!
 • A lapot a kiadó címén és honlapján lehet megrendelni: www.kabocalap.com, kabocalap@gmail.com
%d bloggers like this: