Hazai hírek

Egy hét után távoktatásra állt át a Comenius Egyetem

(A Comenius Egyetem felvétele)

Máris bejelentették: nem valószínű, hogy az őszi-téli szemeszterben lesz rendes oktatás.

Az egyre romló járványhelyzet miatt ma a válságstáb javaslata alapján távoktatást rendelt el Marek Števček, a Comenius Egyetem rektora. Az őszi szemeszter csak egy hete kezdődött.

A pozsonyi Szlovák Műszaki Egyetem (STU) szintén távoktatást rendelt el, mindkét egyetem az átállásra használja fel ezt a hetet, jövő hétfőtől, október 5-től indul a teljes körű távoktatás.

A szakmai gyakorlati órákról az adott karok dékánjai döntenek, a végzős diákoknak például individuális laboratóriumi gyakorlatot engedélyezhet, két fő részvételével.

A külföldi diákoknak azt tanácsolta a Comenis Egyetem, hogy térjenek haza.

KIKÖLTÖZÉS AZ EGYETEMI KOLLÉGIUMOKBÓL

Az egyetem vezetése azzal is számol, hogy a kollégiumait teljesen ki kell ürítenie és esetleg a központi válságstáb döntése nyomán karanténná átalakítani. (l)

A COMENIUS EGYTEM REKTORÁNAK UTASÍTÁSA

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2020/09/pr_2020_15.pdf”]