Egyéb kategória

Iskolakezdés

2020. szeptember 2-án, szerdán a szokásos rendben, de rendkívüli intézkedésekkel kezdődik az új tanév.

Az iskolakezdés minden tanuló számára kötelező.

Az Iskolaügyi Minisztérium által kiadott rendelet alapján, a közös ünnepélyes tanévnyitó elmarad.

A gyermeknek magával kell hoznia a törvényes képviselők által kitöltött és aláírt kötelező nyilatkozatokat:

• becsületbeli nyilatkozat és kérdőív a tanuló egészségi állapotáról, és tömegrendezvényeken való részvételéről iskolakezdés előtt;

• becsületbeli nyilatkozat a gyermek, tanuló fertőzésmentességéről;

Upozornenie zákonných zástupcov sprevádzajúcich osoby a študentov_HU_Pdf
Upozornenie zákonných zástupcov sprevádzajúcich osoby a študentov_HU_docx
Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti_HU_SK_Pdf
Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti_HU_SK_docx
Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa_SK_HU_Pdf
Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa_SK_HU_docx
  • 2 darab szájmaszkot kötelező biztosítani a tanuló részére!

Minden gyerek az iskola által megadott időpontra, a saját osztályába érkezik, ahol megtartják a köszöntőket, megadják a tájékoztatást, általában osztályfőnöki órák keretében. Egyes iskolákban az iskolarádió közvetíti a tanévnyitót.

Az első osztályba egy törvényes kísérő léphet be a kicsivel.

A 2-9. osztályos gyerekek törvényes képviselői nem léphetnek be az iskolába, másutt csak az osztályterembe nem kísérhetik csemetéiket.

Az első két hétben érvényes rendeletek alapján a tanulók a felső tagozaton kötelezően szájmaszkot viselnek. Az alsó tagozaton csak ha elhagyják az osztálytermet.

Bármilyen változás esetén a Közegészségügyi Hivatal határozata alapján működik tovább minden egyes iskola.