Hazai hírek Oktatás

Online érettségi 2022-ben?

Branislav Gröhling oktatásügyi miniszter (SaS) úgy véli, hogy 2022-ben akár már teljesen online módon is megtarthatják az érettségi vizsgákat – tájékoztat a TASR hírügynökség.

 

A koronavírus-járvánnyal kapcsolatban a miniszter megjegyezte, hogy a „tanév dinamikus lesz”. Szükségesnek tartja az arra való felkészülést, hogy a diákok bizonyos ideig nem fognak iskolába járni. Ezt alátámasztja az is, hogy szeptember 18-án összesen már 13 iskola volt bezárva a vírus miatt. „Jelenleg a diákok 1%-át érinti a távoktatás, amit kedvezőnek tartok” – emelte ki a miniszter. Hozzátette, hogy az iskolákat csak lokálisan zárják be.

Online érettségi

Arra, a kérdésre, hogy a diákoknak kell-e még októberben is védőmaszkot viselniük, Gröhling nem tudott választ adni. Elmondása szerint ezt a járványügyi bizottság fogja eldönteni szeptember végén. „Még ha nem is lenne kötelező a maszkviselés, akkor is erősen ajánlanánk azt az októberi és novemberi hónapokban” – mondta.

A miniszter eddig nem tapasztalta, hogy a maszkviselés elégedetlenséget váltana ki az iskolákban.
%d bloggers like this: