Hazai hírek

Be kell mennie az iskolába a pedagógusnak, vagy távoktathat otthonról?

onlineEgyértelmű hivatalos álláspont nincs, a minisztériumi elvárás, hogy inkább menjenek be az iskolába a felső tagozatos és a középiskolai pedagógusok. A kérdés eldöntését azonban a tárca a munkaadóra bízta, amely engedélyezheti az otthonról tanítást.

A kijárási korlátozás ellenére a jövő héten még lehet munkába járni, utána már csak negatív vírusteszttel.
Branislav Gröhling oktatási miniszter azt mondta, a munkaadó és a pedagógus megegyezésén múlik, hogy be kell-e menni az iskola, majd hozzátette, az ő véleménye az, hogy igen. „Úgy gondolom, az a helyes, ha a tanár az iskolából tanít, ahol erre megfelelőbb a környezet és a felszerelés. De ebben a kérdésben a munkaadó dönthet” – mondta.
Az alsó tagozatos gyerekek számára a napközi úgy fog működni, mint eddig. A speciális iskolákban is csak az alsó tagozaton lesz tanítás, a felső tagozatosokra ott is távoktatás vár.
Sok gyerek van, aki nem tud részt venni a távoktatásban, számukra ki kell nyomtatni a feladatlapokat, ennek költségeit kifizeti a tárca. (l)

%d bloggers like this: