Hazai hírek

Érvágás az egyetemen továbbtanulók szüleinek

Kedden jóváhagyott a parlament pénzügyi és költségvetési bizottsága egy törvénytervezetet, amely nem kedvez a továbbtanulók szüleinek. A módosítás szerint a 19 év feletti, nem önfenntartó, vagyis az egyetemeken, főiskolákon tanuló diákok szülei a jövőben elveszítik az adóbónuszukat.

A törvényjavaslatban a nem önellátó gyermek életkorának felső határát módosítanák, így a jövőben csak azok a szülők jutnának majd adóbónuszhoz, akiknek a gyermeke még nem töltötte be a 19. életévét. A jövő év elejétől ugyanakkor a gyermekek 15 éves koráig az adóbónusz a duplájára növekedne majd. (Jelenleg csak a 6 év alatti gyerekek szülei jogosultak a dupla adóbónuszra.)

Az adóbónusz összege most havi 22,72 eurót, ami 2021-től a létminimum összegének növekedése miatt 23,22 euróra növekszik. Így a 6 és 15 éves kor közti gyermekek szülei 46,44 euró adóbónuszhoz jutnak majd, míg a 15-19 éves kor közti gyerekek szüleinél ez az összeg 23,22 euró lesz.