Hazai hírek

Gröhling: hamarosan visszatérhetünk az iskolákba

Branislav GröhlingAz oktatási miniszter szerint ehhez az kell, hogy mindenki vegyen részt a hétvégi tesztelésen, és a szülők a 10 évesnél idősebb gyerekeket is magukkal vigyék.
„Annak köszönhetően, hogy leteszteltetjük magunkat, hamarosan visszatérhetünk az iskolába. A gyerekek, a pedagógusok, a szülők egészsége az első, ezt tartsa szem előtt mindenki, amikor arról dönt, hogy részt vesz-e az országos tesztelésen. Az iskolák biztonsága az önök döntésén is múlik” – jelentette ki az oktatási miniszter.
A miniszter elismerte, még mindig sok a kérdőjel a tesztelés körül, de bízik benne, hogy szombat reggelre minden tisztázódik. „Ahhoz, hogy minél hamarabb visszatérhessünk az iskolába, az is kell, hogy felelősen viselkedjünk és elmenjünk a tesztelésre. Ez egyszerű, gyors, biztonságos módja, hogy kiderítsük, egészségesek vagyunk-e. Köszönet mindenkinek, aki elmegy a tesztelésre” – mondta Gröhling. (l)