Hazai hírek

Idén nem lesz szalagavató, csak elméletben lehet tornaóra, zeneórán csak teória

Az oktatási minisztérium ma közzétett útmutatása szerint csak „elméleti formában lehet oktatni a testnevelést”, függetlenül attól, hogy járványügyi szempontból zöld vagy narancssárga-e az iskola besorolása. Zeneórán nem szabad énekelni, marad a zeneelmélet. A szakkörök megtartását sem javasolja a tárca.
Az iskoláknak kiadott legfrissebb iránymutatást az oktatási minisztérium honlapján tették közzé. Nem ajánlott a természetiskolák és sítúrák szervezése, a szalagavatók megtartása, tánctanfolyam szervezése.
Igor Matovič kormányfő egy hete jelentette ki, hogy szalagavatót ne tervezzenek az idei évre az iskolák, halasszák azokat tavaszra.
A minisztérium továbbá azt javasolja, hogy online tartsák meg a szülői értekezleteket, a szülői tanács, az iskolatanács és a diákszervezetek üléseit. (l)