Hazai hírek

Közös Felelősség (Spoločná zodpovednosť)

Igor Matovič miniszterelnök szombaton bejelentette, Szlovákiában széleskörű koronavírus-tesztelésbe kezdenek. Az embereket ún. antigén tesztekkel fogják vizsgálni, az állam 13 milliót rendelt ebből a típusból, ami nagyjából 15 perc alatt kimutatja eredményt.

Jaroslav Naď (OĽaNO) védelmi miniszter megerősítette, a tömeges tesztelésre novemberben kerül sor, a művelet neve Közös Felelősség (Spoločná zodpovednosť) lesz. Még nem tudni, hogy kötelező lesz-e a kétszeri tesztelés. Az egész akció célja az, hogy 2-3 hétre kivonják a forgalomból (karantén) a legfertőzőbb embereket. Ha a mai számokat nézzük, akkor statisztikailag cca. fél millió vírushordozó van most az országban. Ha ennek nagy részét sikerül kiszűrni, jelentősen csökkenhet a továbbfertőződés, vagyis nem telnek meg a kórházak.