Felhívások

Tömeges véleményezési eljárást kezdeményeztek

Szlovák vonalon tömeges véleményezési eljárás indult az oktatási minisztérium legújabb törvénymódosítási kezdeményezése ellen.

A Szlovák Köztársaság Oktatási, Ifjúsági és Sportminisztériuma benyújtotta a tárcaközi észrevételezési eljáráshoz az Tt. 596/2003. sz., az oktatási és iskolai önkormányzati államigazgatásról szóló törvény újabb módosítását. A módosítás többek között azt javasolja, hogy az oktatási minisztérium azért, hogy rugalmas döntést tudjon hozni egy iskola vagy iskolai létesítmény kizárására az iskolai hálózatból, mindenféle javaslat nélkül, ok megjelölése nélkül kizárhasson létesítményeket az iskolák és az iskolai létesítmények hálózatának hatékonyabbá tétele érdekében. A javasolt módosítás nem biztosítja az oktatási minisztérium eljárásának kiszámíthatóságát, és lehetőséget teremt politikai befolyásolásra az iskolahálózat és az iskolai létesítmények hálózatában. Ez a minőségi iskolák és iskolai létesítmények átláthatatlan és nem kellően indokolt bezárását is eredményezheti, alapítótól függetlenül, és negatív hatást gyakorolhat a gyermekek minőségi oktatáshoz való hozzáférésére.

A kezdeményezőknek október 14-ig kell benyújtaniuk 500 aláírást ahhoz, hogy a parlament foglalkozzon a véleményezéssel.

A felhíváshoz az alábbi címen lehet csatlakozni:

Hromadná pripomienka proti zefektívňovaniu siete škôl a školských zariadení bez verejnej diskusie