Hazai hírek

A következő körben az iskolák és óvodák megnyitásáról tárgyalnak

Szerdán újabb boltok nyithatnak ki, a vendéglők teraszai, kerthelyiségei ismét várják a vendégeket, a fodrászok is készülhetnek a rohamra, a kormányfő pedig elárulta, hogy a következő körben az iskolák és óvodák fokozatos megnyitásáról fognak tárgyalni. Többféle variáció is lehetséges, és persze továbbra is minden a járványhelyzet alakulásától függ.

„Fokozatosan megnyitjuk az iskolákat és az óvodákat” – mondta Matovič. Szavai szerint számos lehetőség szóba jöhet, például az, hogy először csak az alsó tagozaton indul újra a tanítás, de az is elképzelhető, hogy először a rendőrök, mentősök, egészségügyi dolgozók, katonák, egyszóval a „frontvonalban” szolgálatot teljesítők gyerekei mehetnek iskolába. Hangsúlyozta, az egészről csak most kezdődik a vita.
A kormányfő pontos dátumot nem árult el, de a nyitás eddigi üteme alapján május 18-a is szóba jöhet. (l)

%d bloggers like this: