Hazai hírek

A hátrányos helyzetű gyerekek újra járhatnak iskolába

„Jövő hétfőn már ott lehetnek az iskolában” – jelentette ki Igor Matovič kormányfő.

A központi válságstáb javasolta hétfő esti ülésén, hogy a nehéz szociális körülmények között élő gyerekek járjanak iskolába. Az indoklás szerint ezeknek a gyerekeknek nincsenek biztosítva az alapvető életkörülményeik, nincs számítógépük vagy táblagépük, ezért kimaradnak a távoktatásból.

„Minden község, minden iskolafenntartó tudja, hogy melyik gyerek családja él anyagi szükséghelyzetben, náluk van a lista. Ez a legkisebb probléma, jövő héten már ott lehetnek az iskolában” – mondta a kormányfő a válságstáb ülése után.
Emlékeztetett, hogy a járvány első hulláma idején 52 ezer tanuló maradt ki a távoktatásból, őket minél hamarabb be kell vonnia az oktatásba, mert a kimaradásuknak „beláthatatlan következményei lesznek”.
A részletekről kedden tárgyalnak az érintettekkel, Matovič szerint az iskola, a fenntartó be tudja biztosítja, hogy leteszteljék ezeket a gyerekeket és szüleiket. (l)