Közösség

Sítáborban vett részt a nagykaposi Erdélyi János Alapiskola

Tátralomnic /900m-2190m/ 2020. január utolsó hetében közel 1 hetes magashegyi sítáborban vett részt a nagykaposi Erdélyi János Alapiskola több, mint félszáz felső tagozatos tanulója. A helyszín Tátralomnic, Szlovákia legmagasabban fekvő síterepe. A síközpont Tátralomnic és „Štart” állomás közötti része ideális minden kezdőnek, míg a magasabban fekvő rész a gyakorlottabb sízőknek ajánlott. Az alsó pályákat használók számára egy 6 és egy 8 személyes ülőlift teszi komfortossá a feljutást. A Start középállomás és a Kőpataki-tó között egy 15 férőhelyes kabinos lift/gondola/ szállítja a síelés szerelmeseit. A síközpont legmagasabban fekvő részén egy nagyon kemény fekete pálya van, a Lomnici-nyereg. Ez a rész csak a legkiválóbb síelők számára ajánlott.

Erdèlyi Jànos Alapiskola