Hazai hírek

A művészeti alapiskolák támogatása

Branislav Gröhling oktatásügyi miniszter a művészeti alapiskolák támogatásáról beszélt reggeli sajtótájékoztatóján. A kormány másodszorra is elfogadta az művészeti alapiskolák és óvodák alkalmazottainak támogatását a koronavírus járvány miatti bevételkiesés kompenzálására. Most 20 millió eurót különíttettek el több mint 700 művészeti alapiskola  6000 alkalmazottjának támogatására. A támogatásban az egyházi művészeti alapiskolák is részesülnek.

A gyakorlatban ezt úgy szeretnék kivitelezni, hogy a művészeti alapiskolák alkalmazottainak biztosítják a fizetés egy részének kifizetését. Ez a munkavállalónként maximálisan 1100 euró összeg lehet. A pénzt 2020. március 13. és június 30. közötti időszakra a munkahivatalok biztosítják. A pénzre jogi önállósággal rendelkező művészeti iskola vagy a fenntartója pályázhat, ha az iskola nem rendelkezik jogi önállósággal.

B. Gröhling: ZUŠ podporíme sumou 20 miliónov eur